jeudi 13 octobre 2022

SOSYAL MEDYA SANSÜR YASASI


 

Astana zirvesi

                                 Erdoğan ve Putin Astana'da buluştu..Barışa ÇAĞRI !..

 ÇAĞRI
Doğrudur yıldırımın düştüğü, yağdığı yağmurun, Bulutların rüzgarla sökün ettiği. Ama savaş öyle değil, savaş rüzgarla gelmez; Onu bulup getiren insanlardır. Duman tüten topraktan bahar boyunca, Dökülüp yükselir birden gökyüzü. Ama barış ağaç değil, ot değil ki yeşersin: Sen istersen olur barış, istersen çiçeklenir.
Sizsiniz uluslar, kaderi dünyanın. Bilin kuvvetinizi. Bir tabiat kanunu değildir savaş, Barışsa bir armağan gibi verilmez insana: Savaşa karşı Barış için Katillerin önüne dikilmek gerek, " Hayır yaşayacağız!" demek. İndirin yumruğunuzu suratlarına! Böylece mümkün olacak savaşı önlemek.
Onlar demir çeliği elinde tutan birkaç kişidir, Yoktur karabasandan bir çıkarları Dünyaya bakıp "ne küçük" derler, Bir şeylerle yetinmezler acunda, Para hesap eder gibi hesaplıyorlar bizi, Savaş da bu hesabın ucunda. Ürkmeyin tutmuşlar diye suyun başını: Korkunç oyunları, davranın, bitsin.
Söz konusu olan çocuğundur, ana: Koru onu, dikil karşılarına, Biz milyonlarca kişi Savaşı yener miyiz? Bunu sen bileceksin. Bunu biz bilecek, biz seçeceğiz. Bir de düşün "Yok!" dediğini: Düşün ki savaş geçmişin malı ve barış taşıyor gelecekten.


lundi 10 octobre 2022

DAILY TOON

Bu sefer de, "World Cup Qatar 2022" karikatürüm,, Uluslarasi Karikatür sitesi "ToonPool" da "Günün Karikatürü" seçildi..
https://www.toonpool.com/.../World%20Cup%20Qatar%202022...
....
Bonjour ismail dogan.

Félicitations
!
Votre Cartoon "World Cup Qatar 2022" a été choisi pour le 'Toon du jour' d'aujourd'hui!
Cordialement,
l' equipe de toonpool.com staff
11/10/2022


dimanche 9 octobre 2022

#10EkimAnkaraKatliamıAnisina


Bir Barış Savaşçısının Ölümü Üzerine
Teslim olmayan o,
öldürüldü.
Öldürülen o,
teslim olmadı.
Uyarıcının ağzı
toprakla kapandı.
İşte başlıyor
kanlı macera.
Barışseverin mezarı üstünde
taburlar tepinmede.
Savaş boşuna mıydı yani?
Bir başına savaşmayansa öldürülen
daha kazanmamış demektir düşman.
Bertolt Brecht