jeudi 23 juin 2011

ÇOCUK HAKLARI KARİKATÜR SERGİSİ !..


Acıbadem Adana Hastanesi ve Mersin Çocukları İstismar ve İhmalden Koruma Derneği’nin birlikte organize ettikleri “Karikatür ve Çocuk Hakları” karikatür sergisi 23 Haziran 2011 tarihinde Acıbadem Adana Hastanesi girişinde saat 12:30’da düzenlenecek bir kokteyl ile açılıyor. Sergi 30 Haziran 2011 tarihine kadar açık kalacak. Sergide 8 çizerden toplam 44 karikatür yer alıyor.

Katılan sanatçılar; HAYATİ BOYACIOĞLU (ALMANYA), SEYRAN CAFERLİ (AZERBAYCAN), HÜSEYİN ÇAKMAK (KKTC), İSMAİL DOĞAN (BELÇİKA), HALİS DOKGÖZ (TÜRKİYE), MEHMET GÖLEBATMAZ (TÜRKİYE), ERDOĞAN KARAYEL (ALMANYA), FİRUZ KUTAL (NORVEÇ).

Adres: Cumhuriyet Cad. No: 66 01130 Seyhan / Adana

" ISTANBUL HATIRASI..".sanat performansi... !..


2;KÜLTÜRLERARASI SANAT DIYALOGLARI ISMAIL DOGAN KARIKATÜR SERGISI!..( ISTANBUL )Beyoglu Belediyesi nin Galata Meydani'indaki düzenlemis oldugu uluslararasi etkinlige, Belçika'dan Liege Belediyesi Kültür ve Sanat sorumlusu Belediye Meclis üyesi ressam Mehmet Aydogdu tarafindan bu güzel etkinlige katilmam için davet edildim..Beraberimizde Ressam Mehmet Aydogdu , Bale dans grubu, yazar ve film yapimcisi Kenan Görgün de vardi..Karikatür sanati adina ise benim kartpostal karikatür sergim yaninda bir sanat performansi yapmam istendi..1 metre siyah bez üzerine " ISTANBUL HATIRASI " karikatürü çizdim..önünde poz verenim bol oldu..:)) Bu güzel etkinlikte olmami saglayan ressam dostum Mehmet Aydogdu'yu buradan da selamliyorum...( Ismail Dogan )
Halkla bulusan sanat !...