samedi 27 mars 2010

1 HOUR FOR THE PLANET !..

1 heure sans lumières pour la planète !.
Cette année, près de 4000 villes dans 125 pays, contre 88 l'an dernier, en participant à la manifestation organisée par le Fonds mondial pour la nature (WWF), un nombre record de participants, quelques mois après les résultats décevants du sommet de l'ONU à Copenhague
.

İklim değişikliği tehdidine dikkat çekmek üzere "Dünya Saati" adıyla düzenlenen 1 saatlik ışıkları kapatma eylemi nedeniyle Antarktika'daki araştırma üssünden Mısır'ın Büyük Piramitlerine, New York'taki Empire State binasına kadar birçok yer karanlığa büründü.
Dünya Doğal Yaşamı Koruma Vakfı'nın (World Wildlife Fund-WWF) girişimiyle küresel ısınmaya dikkati çekmek amacıyla 20.30-21.30 arasında yapılan 1 saat karanlık eylemine 125 ülkede yaklaşık 4 bin kent ve kasaba katıldı.

SAADET YALҪIN ҪĺZGĺSĺYLE !..( TURQUIE )

mercredi 24 mars 2010

ĺŞGAL !..COLONISATION !..

OBUR MİZAH EKONOMİK KRİZ SERGİSİ !..
KRİZ KARİKATÜRLERİ SERGİSİ ODTÜ’DE AÇILDI !.
Obur Mizah öncülüğünde gerçekleştirilen Kriz Karikatürleri Sergisi ODTÜ Ekonomi Topluluğu’nun Ekonomik Kriz etkinlikleri kapsamında ODTÜ’de açıldı. Sergide 6 ülkeden 27 karikatüristin karikatürleri yer alıyor. ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Binası’nda açılan sergi 25 Mart tarihine kadar izleyicilerin karşısında olacak...
Sergiden diger fotograflar ve sergi katalogunu görmek için :
http://www.oburmizah.com/
video için : Taille de police
http://oburmizah.blogspot.com/2010/03/kriz-sergisi-crisis-exhibition.html

lundi 22 mars 2010

THE ADOPTION OF HEALTH REFORM !..

OBAMA'NIN SAGLIK REFORMU KABUL EDILDI !..
L’adoption de la réforme de la santé ..
Une victoire historique pour Obama

DEFAITE DE SARKOZY !.. ( FRANCE )

Après la défaite de la droite aux élections régionales,
Nicolas Sarkozy a exhorté ses troupes à reconnaître leur défaite...

Fransa'da Sarkozy hezimete ugradi..
Yerel seçimlerin dün yapılan ikinci turunda, Sarkozy'nin partisi Halk Hareketi Birliği (UMP) ağır yenilgiye uğradı. Sol partilerin listesi, ülkenin doğusundaki Alsace dışında, Fransa'da bütün bölgelerde yarışı önde bitirdi..Ve Sarkozy yenilgiyi kabul etti..

VOILE INTERDIT DANS L'ENSEIGNEMENT !..

BELҪĺKA : EĞĺTĺMDE BAŞÖRTÜ YASAĞI !..

dimanche 21 mars 2010

OBUR MİZAH EKONOMİK KRİZ SERGİSİ !..


Obur Mizah Ekonomik Kriz konulu karma karikatür sergisi 22 Mart günü ODTÜ’de izleyiciyle buluşuyor. Son dönem gündemin en önemli başlıklarından olan Ekonomik Kriz konusu ODTÜ Ekonomi Topluluğu’nun geniş etkinlik programı arasında bir de karikatür sergisiyle katılımcı ve izleyicilere sunulacak. Sergide 6 farklı ülkeden 27 karikatüristin çalışmaları yer alıyor. 22 Mart saat:13.30’da ODTÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi binasında açılacak olan Obur Mizah Ekonomik Kriz başlıklı karikatür sergisi 3 gün boyunca izleyicinin karşısında olacaktır. Tüm sanat ve karikatür severler karikatür sergimize davetlidir.

JOURNEE INTERNATIONALE DU SOMMEIL !..

ULUSLARARASI UYKU GÜNÜ !..