jeudi 24 avril 2014

GALA PLATEFORME 50Affetmedi bu Ermeni vatandaş Kürt dağlaranda babasının kesilmesini. Fakat seviyor seni, Çünkü sen de affetmedin Bu karayı sürenleri Türk halkının alnına. »
Nazim Hikmet

« Les lampes de l'épicier Karabet sont allumées,
Le citoyen arménien n'a jamais pardonné
Que l'on ait égorgé son père
Sur la montagne kurde
Mais il t'aime,
Parce que toi non plus tu n'as pas pardonné
À ceux qui ont marqué de cette tache noire
Le front du peuple turc. »

Nazim Hikmet


mercredi 23 avril 2014

50. yıl logosu üzerine Brüksel Büyükelçiligi Müsteşarı Oya Yazar Turan'in açiklamasi‏

50. yıl logosu kinama mesajim üzerine Brüksel Büyükelçiligi Müsteşarı Oya Yazar Turan'in açiklamasini sizlerle paylasiyorum............

" Merhaba İsmail Bey,
50. yıl etkinliklerinde kullanılmış olan logo ile ilgili mesajınızı aldık. Öncelikle size 40. Yıl logosunun hazırlanmasındaki katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu vesileyle 2 husustaki yanlış anlaşılmayı gidermek isteriz.
İlk olarak, Büyükelçilik olarak 50. Yıl vesilesiyle düzenlediğimiz tek etkinliğin 21 Ocak 2014 tarihinde Concert Noble Salonunda Sayın Başbakanımızın da teşrifleriyle düzenlenen ve Belçika İçişleri Bakanlığı ile birlikte organize ettiğimiz etkinlik olduğunu, ve bu etkinlikte de örneği ekte sunulan logonun tarafımızdan kullanılmış olduğunu hatırlatmak isterim.
İkinci husus olarak, sizin mesajınızda plaket gecesi olarak bahsettiğiniz etkinliğin 11 Nisan 2014 tarihinde Square’de düzenlenen etkinlik olduğunu tahmin ediyoruz. Büyükelçiliğimizin sadece konuk olarak hazır bulunduğu, organizasyonunda hiçbir şekilde yer almadığı sözkonusu etkinlikte kullanılan logo konusunda etkinliğin tertipleyicileri olan derneklerle temasa geçmenizin yararlı olabileceğini düşünüyoruz. Bu çerçevede Belçika Türk Dernekleri Birliği, Belçika Diyanet Vakfı, FEDACTIO, Belçika Atatürkçü Düşünce Derneği veya Belçika İslam Federasyonu ile veya Sayın Emir Kır ile temas edebilirsiniz."
Saygılarımla,Oya Yazar Turan
Brüksel Büyükelçiligi Müsteşarı

Sanirim Sayin Oya hanimin bu cevabina yorum gerekmiyor...
Bu durumda 40.yil için yaratmis oldugum logo Türk Dernekler Birligi Baskani Rifat Can tarafindan deforme edilerek kullanilmis.
Yorum sizin!


çocuk bayrami !..

Bugün 23 Nisan !Pek öyle gülemiyor insan !15'inde bir fidanBERKIN ELVAN !...lundi 21 avril 2014

50 Yil logo polemigi....Göçün 40.yılı nedeniyle çizdiğim logodaki “4”ü “5” yaptırarak bilgim ve onayım dışında 50. Yılda tekrar kullanan Türk Dernekler Birliği Başkanı Rıfat Can hatasını kabul edip başta benden ve ilgili kişilerden özür dilemek yerine “Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır” misali saldırıya geçti. !!!!


http://www.gundem.be/tr/belcika/50-yil-logo-polemiginde-hirsiz-hilebaz-uckagitci-kim

Uzun uzadıya polemik yapıp kafa bulandırmaya konunun özünü dağıtmaya hiç gerek yok. !..
Bu " Sivil Toplum Sömürücülerinin cevaplaması gereken 2 soru var.
sorular çok basit.
Buyurun yanıt verin !
1- 40. Yılda kullanılan logoyu İsmail Doğan mı çizdi? Bu logoyu yapan kimdir?
2- Göçün 40.yılı nedeniyle çizdiğim logodaki “4”ü “5” yaptırarak bilgim ve onayım dışında 50. Yılda kullandınız mı?
160 derneği bünyesinde bulunduran büyük bir sivil toplum örgütü başkanı olarak bu sorulara yanıt verirseniz kamuoyu da ben de tatmin olurum.
Hatanızı kabul edip özür dilemeniz ise sizin bileceğiniz bir iş.
Onu da vicdanınıza bırakıyorum...Gerekirse her türlü haklarimi da sonuna kadar savunacagim !..
Ben bir sanat emekçisiyim !..sizler gibi üçkagitçiligi ,kopyaciligi hirsizligi ben beceremem..

https://www.facebook.com/idogan63/media_set?set=a.10203753703186983.1073741849.1350705526&type=3

İsmail Doğan - Karikatürist

HAPPY EASTER !..Joyeuses Pâques !..


dimanche 20 avril 2014

50. YILA LOGO HIRSIZLIĞI GÖLGESİ !..GÜNDEM..


"Logomu değiştirerek kullandılar”
Belçika’ya Türk göçünün 40. Yılı nedeniyle çizdiğim ve 2004 yılında 40. Yıl kutlama etkinliklerinde kullanılan logonun 10 yıl sonra bilgim ve onayım dışında logo üzerindeki “4” rakamı “5”e çevrilerek 50. Yıl Platformu tarafından bu kutlamada tekrar kullanıldığını üzülerek fark ettim. Bir e-mail ile tepkimi Platformun koordinatörü Sayın Çoşkun Beyazgül'e bildirdim. Aldığım yanıtta " İsmail bey logo ile alakali bizim hiçbir tasarrufumuz olmadı. Size ait olduğunu bile şimdi öğrendim. Logoyu Rıfat bey getirdi, biz de o şekli ile kabul ettik. Bence siz bu mesaji Rıfat beye iletirseniz daha isabetli olur. " deniyor ve Belçika Türk Dernekler Birliği Başkanı Rıfat Can ile iletişime geçmem isteniyordu. Sayın Can’a konuyu aktardığımda aldığım yanıt neredeyse beni suçlu düşürecek nitelikteydi. Bir sanatçının yapıtı para karşılığı satılmış olsa bile bilgisi ve onayı olmadan hiçbir şekilde değiştirilemez ve kullanılamaz. Parasıyla satın aldığınız Picasso tablosunda kafanıza göre değişiklik yapamaz, Rubens resminde fırça oynatamazsınız. Semih Balcıoğlu ya da Oğuz Aral çizgisine müdahale edemezsiniz.!
Haberin devami için tiklayin :

http://www.gundem.be/tr/belcika/50-yila-logo-hirsizligi-golgesi