vendredi 4 juin 2010

EXPO SERGI !..TEKEL İŞÇİLERİ !..( ISTANBUL )

“KARİKATÜRİSTLER TEKEL İŞÇİLERİ İÇİN ÇİZİYOR…
” KARİKATÜR SERGİSİ İSTANBUL’DA
İlki Ankara’da Tekel eyleminin 50.gününde TÜRK-İŞ Binası önünde gerçekleştirilen “Karikatüristler Tekel İşçileri İçin Çiziyor…” Karikatür Sergisi ikinci durağı olan İstanbul’da izleyicinin karşısına çıkıyor.
TEKGIDA-İŞ Sendikası ve Obur Mizah ortaklığıyla Türkiye’yi gezecek olan serginin ilk durağı İstanbul Cadde Bostan Kültür Merkezi. Tekel İşçilerinin göstermiş olduğu mücadeleye karikatüristler kayıtsız kalmayarak çizgileriyle destek olmaya çalıştılar. Sergide Semih Poroy, Mustafa Bilgin, Firuz Kutal, Atilla Atala, Oğuz Gürel, Akdağ Saydut, Birol Çün, Vahit Akça, Recep Bayramoğlu, İsmail Doğan, Mehmet Kahraman, Hasan Efe, Hüseyin Soylu, Emre Yılmaz, Deniz Dokgöz, Feridun Demir, Mert Gürkan, Uğur Pamuk, Erdem Çolak, Mustafa Yıldız, Hilmi Şimşek, Derya Ülker, Ayten Köse, Nevzat Varhan, Serhat Özev, Saadet Demir Yalçın, Lütfü Çakın ve Musa Keklik’in 80 karikatürü yer almakta. Ayrıca oluşturulan sergi albümünde Tekel Eyleminin hikayesi ve karikatüristlerin çalışmaları yer almakta.
“Karikatüristler Tekel İşçileri İçin Çiziyor…” Karikatür Sergisi 11-21 Haziran tarihleri arası İstanbul’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde izlenebilir. 11 Haziran Saat:18.00’de yapılacak olan açılışa tüm karikatür ve sanat severleri Tekel İşçilerinin göstermiş olduğu hak arama mücadelesine destek olmaya çağırıyoruz.

http://www.oburmizah.com/

WORLD CUP 2010 !..

Trafficking in human beings during the World CupIn South Africa, between 28,000 and 30,000 children are sexually exploited, half are between 10 and 14 years.sex tourism will rise to the occasion of this event is expected to attract 2.7 million local spectators and nearly
500 000 foreign visitors. Some 40,000 prostitutes are expected.

En Afrique du Sud, entre 28 000 et 30 000 enfants sont exploités sexuellement, dont la moitié ont entre 10 et 14 ans.le tourisme sexuel va augmenter à l'occasion de cet événement qui devrait attirer 2,7 millions de spectateurs locaux et près de 500 000 visiteurs étrangers.
Quelques 40 000 prostituées sont attendues...

mercredi 2 juin 2010

NAZIM HIKMET TRIBUTE !..HOMMAGE !..ANIYORUZ !


Bugün 3-haziran..Büyük sair Nazım Hikmet 'in bu dünyadan göçtüğü gün. .. ama onu bu ülkeden atan zihniyet ne bu topraklardan ne de bu dünyadan silemedi...şiirleriyle hep var olacak.

Nazım ölümsüzdür. Tüm eserleri ve sevenleri onu yaşatmaktadır ve yaşatacaktır !..

FOR GAZA !..( TURKEY )

SAADET DEMIR YALCIN

ATILLA ATALA

HÜSEYIN ALPARSLAN

PAOLO LOMBARDI ( ITALY )

EMRE YILMAZ ( TURKEY )
www.oburmizah.com

WATCHDOG !..CHIEN DE GARDE !..

against all the cartoonists and intellectuals who supported crimes committed by Israel. !.
Israil'in insanlik suçlarina çizgileriyle destek veren tüm çizerlere ve entellere karsi !
http://www.toonpool.com/cartoons/WATCHDOG%20%21.._86149
Ajouter une image

lundi 31 mai 2010

RASSEMBLEMENT CONTRE LES RAIDS ISRAELIENS A BRUXELLES !.. !

BRÜKSEL' DE 1500 KISI ISRAIL SALDIRISINI PROTESTO ETTI !..


Fotograflar :( CARICATURES SANS FRONTIERES..)

CARTOONS S.O.S FOR GAZA !


FIRUZ KUTAL ( NORWAY )

HAYATI BOYACIOGLU ( GERMANY )
SAADET DEMIR YALCIN ( TURKEY )

AID FOR GAZA !..


Assaut israélien meurtrier contre la flottille en route vers Gaza !!
Au moins dix passagers d'une flottille pro-palestinienne transportant de l'aide humanitaire à Gaza ont été tués lundi 31 mai lors d'une intervention de commandos israéliens pour l'arrêter, a confirmé l'armée.
Cette flottille internationale acheminait des centaines de militants pro-palestiniens et de l'aide pour Gaza avait appareillé dimanche après-midi de Chypre pour le territoire palestinien. Dans la soirée, peu après 21 heures, heure locale (20 heures, heure française), trois patrouilleurs lance-missiles de classe Saar israéliens avaient quitté le port de Haïfa pour aller intercepter la flottille, selon des journalistes à bord d'un des bâtiments. La marine israélienne avait annoncé son intention d'empêcher la flottille, de force si nécessaire, de s'approcher des côtes de la bande de Gaza, soumise par Israël à un blocus strict – sauf pour les produits de première nécessité – depuis la prise de contrôle du territoire par le mouvement islamiste Hamas en juin 2007.

Si l'armée reconnaît dix morts, une ONG turque en compte cinq de plus : "Quinze personnes ont été tuées durant l'attaque, pour la plupart des ressortissants turcs", a affirmé Mohammed Kaya qui dirige la branche à Gaza d'IHH, une organisation turque de défense des droits de l'homme partie prenante de l'opération navale humanitaire.
Selon la chaîne privée israélienne 10, les militants se trouvant à bord des bateaux ont opposé une violente résistance aux militaires. Les communications avec les navires sont désormais coupées. "Des centaines de soldats israéliens attaquent la flottille, et le capitaine de notre bateau est grièvement blessé", avait raconté un peu plus tôt le correspondant
d'Al-Jazira.

dimanche 30 mai 2010

CANDIDAT !.. ADAY !..

Belçika'da 13 Haziran'da erken seçimler var gene!..
Daha iki sene olmadan, Basbakan Yves Leterme'in koalisyon hükümeti 5.kez istifa etti ..
Krize yol açan sorun ise yine "Bruxelles-Hal-Vilvoorde" (BHV) sorunu idi..
Nedir bu üç harf : BHV ? HIV virüsüne benzer gibi bisey desek pek de yalan olmaz..
BRUXELLES-HAL-VILVORDE tam 54 belediyeyi kapsamakta, 19'u Bruxelles ve 35'i ise brabant flamand belediyelerinden olusuyor.. Ama hepside ayni seçim bölgesinde bulunmakta..Yani Flandre bölgesinde Flamanca ve Brüksel bölgesinde Flamanca ve Fransizca ( bilingue) konusuluyor.Bu anlasma 1963 yilinda "dil sinirlari anlasmasi" tarafindan çizilmis..Hal-Vilvorde ta da tam 160.000 frankofon oturmakta ve bunlar da Flamanlarla ayni haklara sahipler..Eger bu dil sinirlari kalkarsa, (BHV) bu sinirlar içinde yasayan Frankofon vatandaslar ise tüm haklarini ( Adalet, kültürel,egtim vs..)kaybedecekler ve kendi dillerinde bile mahkemelerde savunma yapamayacaklar..

Flamanlarin istegi, Flaman bölgesinde flamanca konusmayi dayatmak, bölgelerin kendi dillerinde konusmalarini saglamak.Bu demektir ki Brüksel disindaki tüm belediyelerde Frankofonlarin hiçbir haklari olmayacak..Böylelikle büyük Flamanya'nin sinirlari çizilmis olacak..
Flaman milliyetçiligi o kadar da hortlamis ki, yapilan anketlerde Flamanlarin en çok sevdigi siyasetçi asiri milliyetçi parti NVA nin baskani Bart De wever..

Bizim¨Türk asilli adaylarimiz da kendilerini bu seçimlerde gösterecekler..
Türk adaylar mi çözecek acaba bu BHV derdini ? Yoksa onlara da mi bulasti bu virüs ?..
Burka'ya karsi oy veren tüm siyasetçiler simdi ise basörtülü adaylarimizdan ve seçmenlerden
oy beklemekte..Irkçi parti " Liste Dedeckeer " den aday olan Türk siyasetçilerimiz bile var !.." Yabancilar disari " diye mi kampanya yapacak acaba o da !..
Geçenlerde CdH partisinden istifa edip de PS Sosyalist partisine geçen Schaerbeek Belediye Meclis üyesi Halis Kökten, bana yakiniyordu ; " Ismail abi, çiz bunlari çiz !..Beni de çiz !..Bu dandik adaylari görünce, niye ben de aday olmadigima yaniyorum" diyordu..
- Haklisin Haliscim!..çizecem bigün seni de.. hiç merak etme!..
Bu seçimler birseyi degistirecek mi ? Hayir !..
Sadece degisen cüzdanlar olacak..