jeudi 2 septembre 2010

DİKKAT: BU BİR MİZAHTIR! !..

Espirinin gerçeğe gerçeğin espriye dönüştüğü, artık neyin mizah, neyin gerçek olduğunun anlaşılmadığı günlerde, bazen yapılan mizaha ayrıntılı açıklama yapma gereği duyup trajikomik hallere düşülebiliyor. Bir genel yayın yönetmeninin başına gelecek en kötü şeylerden birini yaşıyorum: web sitemizde yapılan mizahi yazışmaların, aslında gerçek olmadığını, bunun sadece bir mizah olduğunu anlatmak zorunda kalıyorum. Tabii ki Haydar Abi tiplemesini yazan mizah yazarının yaşadığı hüzün ise benimkinden daha kötü bir gerçeklik.
Diğer taraftan okuru da anlamak lazım. Bizim Haydar Abi, İsmail Doğan ve Yakup Yurt’un, yaratılan ve beğeni ile izlenen mizahi bir tipleme çerçevesinde yaptıkları sevimli atışmalar ve polemikler çoğumuzu gülümsetirken, bir kısım okurda da zaten yayın dünyasında sıkça karşılaştıkları gerçek bir kavgaymış duygusu uyandırıyor.

Dikkat! Dikkat! Haydar Abi mizahi bir tiplemedir, İsmail Doğan karikatüristtir. Üretken bir yazar olan Yakup Yurt da iyi bir mizah dostudur ve yazılanlar bir kavga değil bu çerçevede gerçekleşen sevimli senoryalardır. Okurlarımıza saygıyla duyurulur...

02/09/2010,

Serpil Aygün (Binfikir Genel Yayın Yönetmeni)
http://www.binfikir.be/news/168/ARTICLE/6111/2010-09-02.html

LA RENTREE DES CLASSES !..OKUL !..

mardi 31 août 2010

30ème ANNIVERSAIRE DU COUP D'ETAT DU 1980

DARBECILER YARGILANMALIDIR !..
1980 Darbesi'nin 30. yılında...
30th anniversary of the coup of 1980
30e anniversaire du coup d'Etat de 1980

lundi 30 août 2010

TÜRK ÇİZERLER KNOKKE- HEİST ALBÜMÜNDE ..


Belçika'nın en uzun soluklu yarışması Knokke- Heist'in 49. yarışma albümünde, 6 Türk çizer yer aldı. Önümüzdeki yıl yarım asırlık bir yarışma ünvanı elde edecek Knokke- Heist'in bu yıl ki albümünde yer alan Türk çizerler: Ahmet Aykanat, Musa Gümüş- Musa Keklik- Önder Önerbay- Kamil Yavuz ve Mustafa Yıldız oldu.