vendredi 29 avril 2011

NAZIM HIKMET KÜLTÜR MERKEZI ( ANKARA )
Bu çizdigim Nazim Hikmet portresini Ankara Yeni Mahalle Belediyesince,yeni açilacak olan" Nazim Hikmet Kültür Merkezi" binasinin ön cephesinde büyük boy logo halde görmek güzel bir sürpriz oldu benim için..Imzami hiç bu kadar büyük görmemistim..:)

mercredi 27 avril 2011

TÜRKIYE'DE KADIN OLMAK !..EXPO..SERGI !..

''How is to be a woman in Turkey?'' Joint Cartoon Exhibition in Istanbul at Caddebosten Cultural Center. Over 30 artists exhibite their works. The exhibition is dedicated to a Turkish woman cartoon-artist, Semiramis Aydinlik, who died in Germany in 2008. R.i.p.

“TÜRKOMEDİ”...

ATV Avrupa’da yayınlanan ve güncel haberleri ve gelişmeleri mercek altına alan “Avrupa'da Gündem” programı, 24 Nisan Pazar gününden itibaren, Erdinç Utku’nun yazıp yönettiği ve Binfikir Oyuncuları’nın oynadığı “Türkomedi” adlı küçük skeçlerden oluşan minik bir bölümle şenlenmeye başladı.

Türkomedi ile “En zor ve hassas konuları mizahla sevimli bir dille anlatarak toplumsal özeleştiri yapmak ve “Türklerin felsefe yapmayı ve kendileriyle dalga geçmeyi bildiğini” göstermek. Türkler ve Avrupalılar’ın karşılıklı önyargılarını ti’ye alarak daha sevimli ve insancıl bir ortam yaratılmasına katkıda bulunmak” hedefleniyor. Skeçlerde Avrupa Birliği – Türkiye ilişkilerine de yer verilecek.
1 Mayis Pazar günü “Avrupa'da Gündem” programında yayınlanacak olan Türkomedi’de İşsizlik ödeneğini işleyen “Brunch Namazı”, Almanya’daki Türkler ile ALmanların ilişkilerini konu alan “Helmut ile Mahmut”, Avrupa’ya göçü ve Avrupa’da dilenciliği irdeleyen “Dilenci” ve Belçika’da Valon-Flaman anlaşmazlığına Türk ve Faslıların yaklaşımını işleyen “Verin kurtulun” skeçleri yer alacak.
Erdinç Utku’nun yazarlığını ve yönetmenliğini yaptığı Türkomedi ekibinde Muhammet Kurt(Yardımcı Yönetmen), Beyhan Özhan(Kamera), Sibel Dinçer (Oyuncu Coaching& Müzik), Mustafa Özcan(Koordinatör) yer alıyor.

KARIKATÜR FESTIVALI !..( TURKEY )..

17.ULUSLARARASI ANKARA KARİKATÜR FESTİVALİ
15-18 NİSAN TARİHLERİNDE YAPILDI...

AYRINTILI HABER VE FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN
http://oburmizah.com