KARIKATORIAL

KARIKATORIAL
Tanitim

mercredi 27 avril 2011

“TÜRKOMEDİ”...

ATV Avrupa’da yayınlanan ve güncel haberleri ve gelişmeleri mercek altına alan “Avrupa'da Gündem” programı, 24 Nisan Pazar gününden itibaren, Erdinç Utku’nun yazıp yönettiği ve Binfikir Oyuncuları’nın oynadığı “Türkomedi” adlı küçük skeçlerden oluşan minik bir bölümle şenlenmeye başladı.

Türkomedi ile “En zor ve hassas konuları mizahla sevimli bir dille anlatarak toplumsal özeleştiri yapmak ve “Türklerin felsefe yapmayı ve kendileriyle dalga geçmeyi bildiğini” göstermek. Türkler ve Avrupalılar’ın karşılıklı önyargılarını ti’ye alarak daha sevimli ve insancıl bir ortam yaratılmasına katkıda bulunmak” hedefleniyor. Skeçlerde Avrupa Birliği – Türkiye ilişkilerine de yer verilecek.
1 Mayis Pazar günü “Avrupa'da Gündem” programında yayınlanacak olan Türkomedi’de İşsizlik ödeneğini işleyen “Brunch Namazı”, Almanya’daki Türkler ile ALmanların ilişkilerini konu alan “Helmut ile Mahmut”, Avrupa’ya göçü ve Avrupa’da dilenciliği irdeleyen “Dilenci” ve Belçika’da Valon-Flaman anlaşmazlığına Türk ve Faslıların yaklaşımını işleyen “Verin kurtulun” skeçleri yer alacak.
Erdinç Utku’nun yazarlığını ve yönetmenliğini yaptığı Türkomedi ekibinde Muhammet Kurt(Yardımcı Yönetmen), Beyhan Özhan(Kamera), Sibel Dinçer (Oyuncu Coaching& Müzik), Mustafa Özcan(Koordinatör) yer alıyor.

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire