KARIKATORIAL

KARIKATORIAL
Tanitim

samedi 21 avril 2012

KOMIK KOM YAYINDA..( ARSIVDEN )Ve Yil 2005..
KOMIK . KOM YAYINDA..(fransizca )

14 Haziran 2005 günü aramızdan ayrılan rahmetli Abdullah Doğan ağabeyin ölümü ile ilgili olarak müteakip 16 Haziran günü "Abdullah Doğan Dünyayı Bize Bıraktı" başlıklı bir yazı karalamıştım. ...Yazımın 3.paragrafında şöyle demiştim : " Ardında dostlar, hoş anılar ve kitaplar bırakarak. Ha birde sanatçı evlatlar bıraktı : Karikatürcü İsmail ile hattat Çetin." Ve buz yazımı şu kelimelerle noktalamışım : "Zengin ölmedi, ama insanlık onurunu evlatlarına ve kendisini sevenlere miras bıraktı."

Şimdi bu hatırlatma ne için gerekti diyebilirsiniz!
Anlatayım.
Dün, yani 07 Ocak 2006 günü, İsmail´den beni çok mutlu eden bir e-posta aldım. Hem zarif bir şekilde yeni yıl dileklerini sunuyor, ham de yakında iki ayda bir çıkacak mizah ve karikatür dergisi KOMİK.KOM dergisinin doğum haberini veriyordu.
Her fakir gibi gönlü zengin İsmail Doğan dostumuz umarım nihayet gerçekten, ve çoktan beri, hak ettiği yere gelir. Gönlümüzün ve kısıtlı olanaklarımızın kapıları kendisine sonuna kadar açık.
KOMİK.KOM´un İ´sinin ucunda bir kalem görüyorsunuz. Alt başlık daha da hoş : GÜLÜMSEYEN DÜŞÜNCENİN SİLAHI! Tebessümü sadece bayanlar silah gibi kullanacak değil ya… İnsanları sanatın en büyük barışçı silah olduğunun bilinciyle kavuşturmak sana yakışır.
Ressam, yazar, çizer, yaratıcı, mizahçı, tecrit edilmiş, dışlanmış, işçi, memur, işsiz, evsiz, mülteci, kim olursanız olun, bu tür bir dergiye ilgi duyan biriyseniz, söyliyecek sözünüz, verilecek fikriniz varsa dogan.ismail@chello.be üzerinden İsmail´e ulaşabilirsiniz.
Beynindeki ve gönlündeki mizah sandallarının yelkenlerinin mizah rüzgarlarıyla dolmasını ve yaşamımızı uzun yıllar renklendirdirmeni dilerim sevgili İsmail.
Yakup Yurt - 08.01.2006
http://www.belexpresse.be/go.php?go=3150018&do=details&return=summary&pg=3

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire