KARIKATORIAL

KARIKATORIAL
Tanitim

mercredi 8 juin 2011

CULTÜRK FESTIVAL !..

11-12 Haziran 2011 tarihlerinde, Türk Dernekler Birliği Kültür & Sanat Festivalinin birincisini Antwerpen - Zuiderpershuis de gerçekleştiriyor.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenecek olan Kültür & Sanat Festivalinin amaç ve hedefleri kısaca şöyle:

Belçika da yaşayan vatandaşlarımızı kültürel ve sanatsal etkinliklere yoğunlaştırmak, bununla birlikte ortak coşku ve heyacanı paylaşmak; tarih, kültür ve sanatımızı tanımak ve tanıtmaktır.

Türk Dernekler Birliği 1.Kültür & Sanat Festivalinin 1.gün etkinlikleri açılış resepsiyonu ile birlikte, Belçika da yaşayan Türk sanatçılarımızdan ressam Sevim ÜNAL, ressam Nergiz ŞAHİN ve seramik sanatçısı Halil KARAKAYA’nın sergilerinin açılış törenlerinin ardından, Türkiye’den gelen Göksel BAKTAGİR, Eyyüp HAMİŞ, Yurdal TOKCAN, Hamdi ATAKAY’dan oluşan 'TRANCE İSTANBUL QUARTET' ve Nurcan EREN konseri gerçekleşecek ve 1.gün etkinlikleri son bulacak.

2.gün etkinliklerinde tiyatro, müzik, folklör, sûfi ve gece sonunda stand-up gösterisi olacaktır, ancak 2.gün etkinlikleri ve proğramı hayli yoğun. Ressam Sevim ÜNAL, seramik sanatçısı Halil KARAKAYA ve ritm de Hamdi ATAKAY özel workshopları ile, hat İsmail DOĞAN, ebru Demet ÜNLÜ, Anadolu ve Türk mutfağı Mine ÖZCAN ve kahve falı Safıye ÇALIMALTI workshopları gerçekleşecektir.

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire