KARIKATORIAL

KARIKATORIAL
Tanitim

jeudi 2 septembre 2010

DİKKAT: BU BİR MİZAHTIR! !..

Espirinin gerçeğe gerçeğin espriye dönüştüğü, artık neyin mizah, neyin gerçek olduğunun anlaşılmadığı günlerde, bazen yapılan mizaha ayrıntılı açıklama yapma gereği duyup trajikomik hallere düşülebiliyor. Bir genel yayın yönetmeninin başına gelecek en kötü şeylerden birini yaşıyorum: web sitemizde yapılan mizahi yazışmaların, aslında gerçek olmadığını, bunun sadece bir mizah olduğunu anlatmak zorunda kalıyorum. Tabii ki Haydar Abi tiplemesini yazan mizah yazarının yaşadığı hüzün ise benimkinden daha kötü bir gerçeklik.
Diğer taraftan okuru da anlamak lazım. Bizim Haydar Abi, İsmail Doğan ve Yakup Yurt’un, yaratılan ve beğeni ile izlenen mizahi bir tipleme çerçevesinde yaptıkları sevimli atışmalar ve polemikler çoğumuzu gülümsetirken, bir kısım okurda da zaten yayın dünyasında sıkça karşılaştıkları gerçek bir kavgaymış duygusu uyandırıyor.

Dikkat! Dikkat! Haydar Abi mizahi bir tiplemedir, İsmail Doğan karikatüristtir. Üretken bir yazar olan Yakup Yurt da iyi bir mizah dostudur ve yazılanlar bir kavga değil bu çerçevede gerçekleşen sevimli senoryalardır. Okurlarımıza saygıyla duyurulur...

02/09/2010,

Serpil Aygün (Binfikir Genel Yayın Yönetmeni)
http://www.binfikir.be/news/168/ARTICLE/6111/2010-09-02.html

2 commentaires:

  1. gerçek mi sanıyorlarmış bakın buna da güldüm şimdi.açıklama için teşekkürler....

    RépondreSupprimer
  2. o kadar gerçek sanmislar ki bizim genel yayin yönetmenin telefonu kilitlenmis bi ara :)) bu yazisini okuyunca bu sefer ben de bunu mizah sanmistim :))

    RépondreSupprimer